تبلیغات
وبلاگ مرجع شهرستان ایرانشهر - محرم آمد و ماه عزا شد
تاریخ : جمعه 24 مهر 1394 | 10:59 ق.ظ | نویسنده : sanaz safaei

محرم ماه دلدادگی و آزادگی ، محرم یاد آور آغاز روز های تلخ بی وفایی کوفیان مهمان کش، محرم یادآور عطش بی امان هفتاد و دو یار در محاصره ۳۰ هزار نفر تشنه به خون، محرم ماه عزا و گریه و سوگ و محرم ماه تکرار پشت نکرار هر ساله و تازگی اشک و آه بی امان عاشقان حسین و غم غریب این عزای همیشه تازه در میان سیاهپوشان مرید حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) شروع شد.

امام حسین (ع) تنها مهمانی بود که ۱۲ هزار نامه دعوت داشت، اما در برابر زن و بچه، آن هم بین دو نهر آب با لب تشنه به شهادت رسید، شهیدی که بر کشته‌اش اسب تاختند و کودک و جوان و برادر و همه یارانش را شهید کردند. اگر امسال برای بازماندگان قربانیان منا خیمه های برای از دست دادن عزیزانشان بود ؛ در کربلا خیمه‌ها را هم سوزاندند.

درس قیام کربلا به قدری عظیم و فراگیر است که برای هیچ وقت و زمانی تکراری و تاریخ گذشته نمی شود چرا که هر لحظه قیام کربلا برای هر لحظه از زندگی روزمره ما درسی است که در خیلی مواقع با الگو برداری از رهیافت های آن قیام همیشه تازه؛ هیچ گاه متضرر نخواهیم شد.

امام حسین علیه السلام به مسلمانان آموخت محاصره اقتصادی و حتی نداشتن آب برای طفل شیرخوار بهتر از بیعت با یزید است. آموخت من و هفتاد و دو یارم در محاصره ۳۰ هزار نفر بودیم، پس از محاصره نظامی نترسید. آموخت  اگر سرم از تنم جدا شود، اما از قرآن جدا نمی‌شود و روی نیزه هم قرآن می‌خواند و امام حسین علیه السلام با قیام کربلا ثابت کرد که حفظ اسلام و مقاومت در برابر طاغوت آن‌قدر ارزش دارد که اگر همه هستی انسان فدا شود، جا دارد.

امام حسین علیه السلام کاری کرد که بعد از حدود ۱۴۰۰ سال، با یک «یا حسین» تنها در کشور ایران ۷۰ میلیون عاشق، به خیابان‌ها می‌آیند و گرمای تابستان و سرمای زمستان در این حرکت تأثیری نخواهد داشت؛  حرکت و قیام امام حسین علیه السلام یک انرژی هسته‌ای بود که افکار خفته   را متلاشی و معرفت و عشق را زنده کرد.

یکی از کارهای زیبای امام حسین علیه السلام نماز او بود، نمازی که در دو رکعت، حدود ۳۰ تیر به سوی او پرتاب شد و او نه تنها از نماز بلکه از مستحبات آن از قبیل اذان و اقامه و جماعت و اول وقت نیز صرف‌نظر نکرد. پس ما هم بدانیم  هر کار خیری انجام دهیم، اگر نماز ما ناقص و مردود باشد سایر اعمال قبول نخواهد شد. پس اول نماز حسین(ع) و بعد عزای امام حسین(ع) .

آری! بقای دین پیامبر از قیام حسین است. پس باید مکتب رسول‌الله صلی الله علیه وسلم در عزاداری‌ها با استدلال معرفی شود بیایید با عقل به سراغ استدلال و با اشک به سراغ حماسه و با فریاد، ظالمان را محکوم و از مظلومین دفاع کنیم چراکه امروز استکبار جهانی از طریق وهابیت، طالبان، داعش و تکفیری‌ها آن‌چنان چهره خشنی از اسلام معرفی می‌کند که دنیای سرخورده از کمونیست و سرمایه‌داری به فکر توجه به اسلام نیفتد.

 



  • paper | خرید اینترنتی | ماه موزیک